اخبار

وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی: نشر و گسترش فرهنگ اسلامی اولویت دستگاه های فرهنگی در سال جاری است

وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی: نشر و گسترش فرهنگ اسلامی اولویت دستگاه های فرهنگی در سال جاری است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به نامگذاری سال جدید با عنوان ˈاقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادیˈ از سوی مقام معظم رهبری گفت: نشر و گسترش فرهنگ اسلامی و ارزشهای دینی – ملی اولویت دستگاه های فرهنگی در سال جاری است.

به گزارش مرکزروابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، ˈعلی جنتیˈ در حاشیه بازدید از موزه های آستان قدس رضوی تاکید کرد: باید تمامی دستگاه های متولی فرهنگ با هم اندیشی و تلاش در راستای نشر و گسترش فرهنگ اسلامی و ارزش های دینی و ملی تلاش کنند.

وی اظهار امیدواری کرد که با تلاش مجموعه هایی مانند آستان قدس رضوی بتوان شاهد شکوفایی هرچه بیشتر در عرصه فرهنگ اسلامی و رضوی بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دوران جمهوری اسلامی، عصر رونق و تعالی آستان قدس رضوی در حوزه های مختلف به وی‍ژه در عرصه فرهنگی است.

جنتی افزود: آنچه در این مجموعه طی سالهای پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی رخ داده نشان دهنده عزم راسخ، هدایت ها، رهنمودها، روشن بینی و دوراندیشی تولیت معظم آستان قدس رضوی است.

وی گفت: دستاوردهای آستان قدس رضوی به ویژه در عرصه فرهنگ، قابل توجه است و کتاب ها و محصولات فرهنگی ارزنده ای که تولید شده می تواند به عنوان الگویی برای فعالان فرهنگی مورد استفاده قرار گیرد.

او ادامه داد: موزه های مرکزی، فرش، قرآن و هدایای مقام معظم رهبری، میراثی گرانقدر و با ارزش برای آیندگان است و اهتمام آستان قدس رضوی به حفظ و صیانت از میراث فرهنگی را به وضوح نشان می دهد.

وی با اشاره به نفاست و غنای موزه های آستان قدس رضوی گفت: وجود قرآن های منسوب به ائمه اطهار (ع) و آثری با یک هزار سال قدمت که طی اعصار مختلف با عشق و ارادت به این آستان مقدس اهدا شده، این مجموعه را به یک مرکز بی نظیر فرهنگی و تاریخی تبدیل کرده است.

۹ فروردین ۱۳۹۳ ۱۹:۵۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید